Pozwól nam zająć się Twoją wentylacją
Wentylatory
Oferujemy modernizację istniejących instalacji wyciągowych i nawiewnych dostosowując je do obowiązujących standardów oraz potrzeb zamawiającego.
Kurtyny powietrzne
Dostarczane i montowane naszym klientom kurtyny powietrzne zapewniają wielu firmom usługowym oraz magazynom komfortową i wydajną pracę przez lata.
Instalacje
Wykonujemy instalacje z przewodów SPIRO, AL-FLEX, ALUFLEX, SONODUCT i innych, tworząc tym samym efektywny i skuteczny system wentylacyjny dostosowany do indywidualnych wymogów każdego obiektu.
Rekuperatory
Proponujemy najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania z branży wentylacyjnej dzięki którym nasi klienci mogą zaoszczędzić dużo ciepła i zadbać o własną kieszeń.
ZAPAMIĘTAJ! Firma GRUPA BAS Bartłomiej Bukowicz oferuje kompleksowe dostarczenie i montaż wszelkich urządzeń wentylacyjnych. Możemy zaproponować i wykonać wentylację w Twoim lokalu gastronomicznych, biurze, magazynie lub domu. Zaoferujemy Ci najlepsze ceny, profesjonalne doradztwo oraz urządzenia najwyższej jakości.
#1
Wentylacja grawitacyjna
Jest to najprostsza, najczęściej stosowana i jednocześnie najtańsza metoda wentylacji wykorzystywana przede wszystkim w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Skuteczność takiego rozwiązania zależy jednak od wielu czynników zewnętrznych takich jak: wiatr, temperatura i wilgotność, które mogą zmniejszyć efektywność systemu, a w szczególnych przypadkach wręcz uniemożliwić jego działanie.
#2
Wentylacja mechaniczna
Zastosowanie wentylacji mechanicznej umożliwia uniezależnienie wymiany powietrza od wszelkich warunków zewnętrznych. Przy wykorzystaniu urządzeń mechanicznych takich jak: wentylatory, rekuperatory, czy centrale nawiewne nie tylko mamy możliwość zapewnienia sobie ciągłego przepływu powietrza, ale również możemy nim sterować. Ten rodzaj wentylacji jest wydajniejszy, lecz droższy i bardziej podatny na awarie.
1+2=3
Wentylacja hybrydowa
Wentylacja hybrydowa wykorzystuje wszystkie zalety wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej minimalizując lub likwidując jednocześnie ich wady. Wentylacją hybrydową nazywamy instalację która naprzemiennie działa w sposób mechaniczny i naturalny, jednocześnie uzupełniając się wzajemnie. Ten sposób wymiany powietrza zapewnia maksymalne ograniczenie zużycia energii jednocześnie zachowując wymaganą skuteczność.
Porada
Instalując rekuperator można odzyskać ciepło ze zużytego powietrza, dzięki czemu szczególnie zimą zaoszczędzisz na energii potrzebnej do ogrzania budynku, a stosując specjalne filtry zatrzymujące zanieczyszczenia i pyłki poprawisz komfort osobom przebywającym w budynku przez cały rok.
Rekuperacja ciepła
Jakość i oszczędność w parze
Przy budowie nowoczesnego budynku często szukamy rozwiązań nie tylko innowacyjnych, ale także energooszczędnych. W instalacjach wentylacyjnych takim rozwiązaniem są rekuperatory.
Rekuperatorem nazywamy urządzenie pozwalające odzyskać ciepło z powietrza wywiewanego z budynku poprzez przepuszczanie go przez wymiennik. Dzięki temu procesowi zyskujemy możliwość wstępnego ogrzania zimnego powietrza nawiewanego do budynku. Jedynym produktem ubocznym tego procesu jest woda zbierająca się na wymienniku, którą po prostu należy odprowadzić do kanalizacji. Najlepsze urządzenia osiągają sprawność nawet 90%, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania domu nawet dwukrotnie. Wymienniki zbudowane są z materiałów łatwo absorbujących i oddających ciepło, tak aby podczas przepływu powietrza udało się odzyskać jak najwięcej energii. Oczywiście nie jest możliwe aby uzyskać 100% skuteczność i dlatego rekuperatory wyposażone są w nagrzewnice które pomagają zniwelować straty energii cieplnej, tak aby nawiewane powietrze miało zachowaną odpowiednią temperaturę niezbędną dla komfortu domowników. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych central sterujących możemy dostosować wszystkie parametry pracy urządzenia takie jak: siła nawiewu, wilgotność czy temperaturę.
Rekuperatory dzielimy ze względu na zastosowany w nich wymiennik ciepła. Oprócz najpopularniejszych central z wymiennikiem krzyżowym istnieją jeszcze centrale z wymiennikiem przeciwprądowym i ruchomym (obrotowym). Posiadające najwyższą sprawność (do 93%) rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym są jednocześnie urządzeniami najdroższymi. Sprawność central z wymiennikiem krzyżowym nie przekracza 65%, co przekłada się również na bardziej atrakcyjną cenę kosztem niższej sprawności. Wymienniki obrotowe są w stanie nie tylko odzyskać temperaturę z wywiewanego powietrza (sprawność 80%) ale również odzyskać z niego wilgotność czego nie potrafią pozostałe typy urządzeń. Wadą rekuperatorów ruchomych jest wyższe zapotrzebowanie na prąd oraz dużo większa podatność na awarie ze względu na ruchome części.